Skip to main content
منتشر شده در تاریخ : 12 Mar 2019 4:32 PM
logo

در ادامه مقاله پیش با موضوع نکات "طراحی لوگوی حرفه ای" که در آن مهم ترین نکات مورد توجه در طراحی لوگو را مورد بررسی قرار دادیم، در این مقاله سایر نکات طراحی لوگو را بررسی میکنیم. انتخاب لوگوی منلاسب هر برند و کسب و کاری به آسانی انجام نمیگیرد و مستلزم بررسی دقیق است. اگر به برترین لوگوهای جهان نگاهی بکنید متوجه خواهید شد که تمامی آنها از یک اصل مشترک پیروی کرده اند و آن اصل "سادگی" است. البته این سادگی به گونه ای طراحی شده است که بیشترین ارتباط با مخاطب برقرار کرده و به خوبی انتقال دهنده هویت برند است.

نکات طراحی لوگو

1. تاثیر رنگ را در طراحی لوگوی دست کم نگیرید.
رنگها ماهیت هر تصویر را تشکیل می دهند. اغلب طراحان تمایل به نادیده گرفتن اهمیت استفاده درست از رنگ در طراحی لوگو دارند. رنگها قدرت تاثیرگذاری بر احساسات و عواطف را دارند. در حالت ایده آل، انتخاب رنگ باید بر اساس ویژگی های دموگرافیک مشتریان انجام شود. سن، جنس و جهت گیری های فرهنگی مخاطبان مورد نظر را در نظر بگیرید و آن را با خلاقیت هنری خود هماهنگ کنید. در این صورت محدوده رنگ های مشحصی برای لوگوی خود دارید!

2. نوآوری بیش از حد نداشته باشید: در دام ایجاد لوگوی عالی نیافتید.
این مورد با قاعده "ساده سازی" لوگو همراه است. نوآوری فوق العاده است؛ می توانید ایده های موفقی برای لوگوی خود داشته باشید و آنها را عملی کنید. هنرمندان اینگونه کار می کنند!
با این حال، هر چیزی سهم محدودی دارد. توانایی های نوآوری قطعا بی حد و حصر هستند، اما استفاده عملی آنها اغلب قربانی امکانات نوآوری است که توسط یک محصول مشخص ارائه می شود. تجربه های عملی زیاد ممکن است به لوگوی زیبایی منتهی شود اما معرف شرکت نباشد. به یاد داشته باشید: یک لوگو شاهکار هنری نیست.
در عوض، هدف شما باید این باشد که لوگو معرف و مرتبط با برند و برندینگ شما باشد. مشتریان باید بتوانند طرح شما را شناسایی کنند و معرف شرکت باشد. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، طرح لوگوی شما موفقیت آمیز است.

logo design


 

برای نمونه، نگاهی به لوگوی اپرا داشته باشیم. فقط "O" قرمز و افراد می دانند که این لوگو متعلق به اپرا است. نوآوری در شکل خود "O" نهفته است: نوعی برآمدگی صاف!.

۳ به تایپوگرافی توجه ویژه ای کنید.
هنگام طراحی لوگوی حرفه ای، طرح حروف باید منحصر به فرد باشد. روال عادی حروف بهتر از فونتهای مجلل است. در کنار مزایای دیگر تایپوگرافی ساده، این کار سارقان ادبی را در تنگنا قرار می دهد (زیرا در صورتی که حروف نگاری ساده نباشد، هنگام یافتن فونت، لوگوی شما در عرض چند دقیقه  به سرقت می رود). بنابراین، تایپوگرافی لوگو باید ساده باشد.

4. قابل پیش بینی نباشید: طرح لوگوی هوشمندی خلق کنید.
اطمینان حاصل کنید که لوگوی شما ارزش دیدن دارد (و همانطور که قبلا گفتم، حرفی برای گفتن دارد). در اولین نگاه، طراحی لوگوی شما باید هویت برند شما را انتقال دهد.  اصلی ترین نکته طراحی لوگو این است که درگیر کلیشه ها نشوید" متفاوت باشید". هنگام طراحی لوگوی حرفه ای باید منحصر به فرد باشید. بهتر است از کلیشه ها جلوگیری کنید و به مشتریان خود لوگوی منحصر به فردی که از شما انتظار دارند، ارائه دهید.