Skip to main content

طراحی موبایل وب سایت
امروزه با افزایش روزافزون استفاده از دستگاه های موبایل جهت بهره مندی از خدمات وب سایت ها، بهینه سازی محتوای وب سایت ها برای کاربری آسان و بهینه در دستگاه های موبایل به امری ضروری تبدیل شده است. با سفارش طراحی موبایل وب سایت می توانید با هدف قرار دادن کاربران موبایل کسب و کار خود را به مرحله جدیدی از توسعه و پیشرفت ارتقا دهید.

دپارتمان طراحی موبایل وب سایت گیتی افروز با طراحی نرم افزار موبایل وب سایت شما بر روی اندروید و iOS امکان دسترسی به سایت شما را به آسان ترین شکل ممکن فراهم میکند. طراحان ما در طراحی نرم افزار نسخه موبایل وب سایت شما از تکنیک های ویژه ای استفاده می کنند که سرعت بارگذاری (load time) وب سایت شما را به صورت چشم گیری افزایش می دهد. لذا می توانید مطمئن باشید که مشتریان و بازدید کنندگان نسخه موبایل وب سایت شما تجربه کاربری بهینه ای داشته و تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

 

مزایای طراحی موبایل وب سایت


طراحی سایت های جداگانه برای سازگاری با موبایل هزینه بر بوده و از لحاظ محتوا مشکل ساز است. همچنین وبسایت های معمولی و دسکتاپ هم پاسخ گوی نیاز قشر عظیم کاربران موبایل نمی باشند. ساخت نرم افزار موبایل برای سایت هم هزینه ی اضافی دارد ولی هزینه ی آن در برابر فرصت هایی که از دست می رود ناچیز است . خصوصا اگر به جامعه ی روبه رشد کاربران موبایل و همچنین برتری های نرم افزار موبایل وب سایت در مقایسه با نسخه دسکتاپ بیاندیشیم ، این موضوع واضح تر خواهد شد.

 

 

متمایز کردن شما از رقیبان

در تجارت اینترنتی سرعت پایین بارگذاری صفحات و لود سایت می تواند موجب نارضایتی و حتی سلب اعتماد مشتریان در نگاه اول گردد. چرا که کاربران انتظار دارند موبایل وب سایت شما در کمتر از 3 ثانیه لود شود. این در حالی است که بارگذاری 85 درصد از سایت ها و صفحات اینترنتی موبایل ، 4.8 ثانیه یا بیشتر طول می کشد. بنابراین شما به چیزی بیش از یک سایت زیبا نیاز دارید. سایتی که سریع صفحات را لود کرده و دستورات کاربر را اجرا نماید.

 

 

اهمیت تجاری موبایل مارکتینگ

بیشتر کاربران برای کسب اطلاعات در مورد اجناس از تلفن همراه خود استفاده می کنند و حتی برخی از آنها موقع خرید این کار را انجام می دهند. یک تجربه ی نامطلوب در استفاده از سایت یا فروشگاه نسخه موبایل می تواند منجر به از دستدهی مشتریان بالقوه شما که هم اکنون در حال جستجوی کالای مورد نظر خود در فروشگاه شما هستند شده و آنها را به سمت رقبا جلب نماید.

 

بازدید کنندگان موبایل سایت هدفمند هستند

اکثر اوقات وقتی یک مشتری از سایت شما برروی موبایل اندروید یا آی او اس خود بازدید می کند، برای براندازی تمام محصولات شما نیامده است. بلکه به دنبال هدف خاصی مانند مقایسه قیمت های شما با رقبا، جستجوی آدرس یا شماره تلفن شما و مواردی از این قبیل می باشد. ارائه ی اطلاعاتی که بازدیدکنندگان به دنبالشان هستند آن هم به صورت مستقیم و با سرعت لود (بارگذاری) بالا می تواند اولین اقدام شما در برقراری رابطه پایدار با مشتری ها باشد.

 

 

آیا میتوانم وب سایتم را نسخه موبایل نمایم یا نیازمند یک وب سایت مجزا میباشم؟


اغلب این سوال پیش می آید که آیا باید دو یا سه وب سایت متفاوت برای هر نوع دستگاه: موبایل، تبلت و صفحه نمایش کامپیوتر داشته باشید؟ ما این پیشنهاد را میکنیم که یک وب سایت داشته باشید که بر هر سه نوع تطبیق یابد. شما سه گزینه اصلی هنگام چگونگی ساخت یک موبایل وب سایت پیش رو دارید:

 

 

طرح وب سایت رسپانسیو

 

طرح وب سایت رسپانسیو


طرح وب سایت ریسپانسیو موجب مطابقت وب سایت شما بر روی هر وضوح صفحه نمایش میگردد. این وب سایت میتواند بر وضوح های صفحه نمایش دسکتاپ، تبلت و همچنین موبایل تطابق یابد. این گزینه مستلزم طراحی و برنامه ریزی از پیش انجام شده بیشتری نسبت به یک وب سایت معمولی خواهد بود، چراکه عناصرمحتوای وب سایت با کوچک شدن اندازه های صفحه نمایش باید اولویت بندی گردند. وب سایت های طرح رسپانسیو توسط گوگل به عنوان بهترین گزینه برای بهینه سازی موتور جستجو SEO پیشنهاد شده اند.

 

طراحی موبایل وب سایت

 

وب سایت های مجزا


در اینجا شما یک وب سایت موبایل دارید که برای مثال در m.yourwebsite.com وجود داشته و یک وب سایت صفحه نمایش کامپیوتر دارید که در www.yourwebsite.com یافت میشود.
وب سایت بر اساس دستگاهی که کاربر از آن استفاده می کند کاربران را به  URL صحیح سوق می دهد.

 

ورق تعاریف مجزا CSS

 

ورق تعاریف مجزا CSS


این جایی است که شما یک URL دارید ولی ورق تعاریف CSS بسته به نوع دستگاهی که به سایت شما دسترسی دارد اصلاح و تغییر می یابد. به این معنا که از کد html مشابه استفاده میشود ولی ورق تعاریفی که به کار میرود تغییر می یابد. این گزینه نسبت به وب سایت های رسپانسیو مستلزم زمان برنامه ریزی کمتری میباشد.